ÜRÜN GRUPLARI

AGROMEL MAKİNELERİ

Agromel Makinesi Agromel Makinesi

Agromel Makinelerinin Çalışma Şekli:

Geri dönüşümde ayrıştırılması gereken (Plastik, Pet şişe, PVC, Polietilen, Polipropilen vb. ) Silindir şeklindeki hazneye, işleme tabi tutulacak malzeme yüklenir.

Bu haznenin alt tarafında bulunan hareketli rotor kesici bıçaklar dönmeye başlar ve malzeme hareket eder yanlarındaki sabit bıçaklar yardımıyla parçalanır.Bu esnada hareket kazanan malzeme silindirin yanında bulunan dalgakıranlara sürtünerek ısınır ve kurutulmuş olur.

Isınan malzemenin ekstruderde kullanılması için düşük miktarda soğuk suyla şoklanarak yoğunlaşması ve arasındaki hava boşluklarının en aza indirilmesi sağlanmış olur.

Agromel Makinelerinin Kullanım Alanları:

Kırıcıdan çıkmış olan bazı parçaların ekstrudere gönderilmeden önce yoğunlaştırılması gerekebilir bu işlem için agromel makinesi kullanılır.

Ayrıca bazı malzemeler çok hafif yada şeklinden dolayı uçucu bir yapıya sahiptir. Yine bu malzemeler için agromel makinesi kullanılarak yoğunluğu fazla ve içindeki hava boşluğu en aza indirilmiş malzemeler elde edilir.

Farklı bir kullanım alanıda malzemenin kurutulması için agromelde işlenmesidir.

Yıkama işlemlerinden geçen yada çeşitli nedenlerden dolayı nemlenmiş olan malzemeler agromel makinesinden geçirilerek kuru ve diğer işlemlere hazır hale gelir.


Model No

Rotor Bıçak Adedi

Sabit Bıçak Adedi

Rotor Çap (mm)

Motor Gücü (kw)

Ağırlık (Kg)

AGM110

2

4-8

1.000

55-90

2.500

AGM130

2

2-4

1.200

90-132

4.000

AGM150

2

2

1.400

132-160

5.000